Omlouvání žáků

Žák chodí do školy pravidelně a včas podle rozvrhu hodin. Účast na vyučování je povinná.

Nepřítomnost žáka ve škole je třeba omlouvat vždy písemně, prostřednictvím omluvného listu v žákovské knížce /notýsku dopředu.

Při absenci žáka by měla být škola informována již 1. den, nejpozději druhý kalendářní den, kdy zákonný zástupce sdělí důvod nepřítomnosti žáka.

Po návratu žáka do školy musí zákonní zástupci nejpozději třetí kalendářní den doložit důvody nepřítomnosti s přesným vymezením její délky. Pozdější omluvy jsou v rozporu se zákonem a tudíž nepřípustné.

Lékařské vyšetření není důvodem k celodenní absenci žáka. V případě, že žák není nemocen, dostaví se po vyšetření do školy a zapojí se do výuky. Pokud lékař ordinuje i v odpoledních hodinách, doporučujeme toho využít.

Pokud žák odchází ze školy v průběhu vyučování, oznámí tuto skutečnost třídnímu učiteli, případně vyučujícímu další hodiny. Zákonní zástupci si žáka vyzvedávají ve škole nebo předloží písemnou žádost o uvolnění.

Třídní učitel může ve výjimečných případech a po projednání s ředitelkou školy požadovat omlouvání každé nepřítomnosti žáka lékařem.

Předem známou nepřítomnost žáka je třeba omluvit před jejím započetím. Na základě žádosti rodičů může v odůvodněných případech uvolnit žáka z vyučování:

• jedna vyučovací hodina – vyučující příslušného předmětu,
  • jeden až dva dny – třídní učitel,
  • více jak dva dny – ředitelka školy na základě písemné žádosti rodičů.

V případě osobních důvodů jako je dovolená, bude ředitelka povolovat absenci na včasnou žádost rodičů, pokud bude žák zvládat učivo všech předmětů, zameškané učivo si bude schopen doplnit a nebude mít vysokou absenci již v době žádosti.

Ředitelka školy může ze zdravotních nebo jiných závažných důvodů uvolnit žáka na žádost jeho zákonného zástupce zcela nebo zčásti z vyučování některého předmětu; zároveň určí náhradní způsob vzdělávání žáka v době vyučování tohoto předmětu. V předmětu tělesná výchova ředitelka školy uvolní žáka z vyučování na písemné doporučení registrujícího praktického lékaře pro děti a dorost nebo odborného lékaře a na podkladě žádosti zákonného zástupce. Na první nebo poslední vyučovací hodinu může být žák uvolněn se souhlasem zákonného zástupce bez náhrady.

Žákovi, který se nemůže pro svůj zdravotní stav po dobu delší než dva měsíce účastnit vyučování, stanoví ředitelka školy takový způsob vzdělávání, který odpovídá možnostem žáka, nebo mu může povolit vzdělávání podle individuálního vzdělávacího plánu. Zákonný zástupce žáka je povinen vytvořit pro stanovené vzdělávání podmínky.

Ve Vlčicích 1. 9. 2021
Mgr. et Mgr. Hana Benešová, ředitelka školy

dnes, pátek 29. 3. 2024
oblačno 14 °C 2 °C
sobota 30. 3. polojasno 18/9 °C
pondělí 1. 4. slabý déšť 16/10 °C

Lépe od hada býti uštknut, než v březnu od slunce ohřát.

Velký pátek deštivý - dělá rok žíznivý.

Svátek má Taťána

• Velký pátek