Ve čtvrtek 18. 4. se od 13.30 do 17.00 ve škole konají třídní schůzky (bez objednání).

Projektový den - Malý stavitel

V pátek 14. 1. 2022 k nám do mateřské školy v rámci projektového dne, nutno podotknout po velice dlouhém plánování, zavítal lektor Malé technické univerzity pan Beneš se svým vzdělávacím programem Malý stavitel a s obrovským kufrem plným kostiček LEGO.

Po jeho představení rozdaly paní učitelky dětem ,,stavitelské vesty“, nalepily jim na ně cedulky se jmény a mohlo se začít.

Lektor seznámil děti s rozdíly mezi městem a vesnicí, pověděl jim, jaké stavby můžeme ve městě spatřit a jaké je vlastně jejich využití. Poté dostaly děti příležitost k využití vlastní fantazie. Jejich úkolem bylo postavit z kostiček veřejně důležitou budovu, kterou si před tím samy vybraly. A že se stavělo… na čtvercovém náměstí stál během chvíle kostel, na obdélníkovém náměstí vyrostl plavecký bazén, mimo město děti postavily policejní stanici i požární zbrojnici, nechyběla ani nemocnice nebo lékárna. Po dokončení stavby a po jejím zkolaudování dostaly děti do ruky mapu, do které musely budovy zakreslit a tím se staly kartografy. Dále lektor dětem ukázal různé druhy map, pověděl jim, v jaké chvíli je mapa pro člověka potřebná a jak se v ní orientovat. Následovala volná hra, během které došlo i k demolici staveb. A protože skrz okna prosvicovalo sluníčko, děti lákalo krásné zimní počasí. Oblékli jsme se a svá tělíčka protáhli při připravených disciplínách. Každé vítězné družstvo získávalo za úspěšně zdolanou disciplínu korunky v podobě kostiček, za které si děti mohly od lektora na konci programu koupit budovy, které si nalepí do mapy města.

Po zásluze byly děti odměněni diplomem Malý stavitel.

Činnosti všechny děti bavily a zjistily, že představivost a fantazie nemá mezí.

Malý stavitel

Datum vložení: 14. 1. 2022 13:58
Datum poslední aktualizace: 14. 1. 2022 13:59

dnes, úterý 23. 4. 2024
slabý déšť 9 °C -1 °C
středa 24. 4. déšť 6/4 °C
čtvrtek 25. 4. déšť se sněhem 5/1 °C
pátek 26. 4. déšť se sněhem 5/2 °C

Duben hojný vodou - říjen vínem.

Při svatém Vojtěchu dělává trn květem útěchu.

Svátek má Vojtěch

• Světový den knihy a autorských práv

Zítra má svátek Jiří

• Světový den laboratorních zvířat