Informace k výuce od 17.1.

V článku níže naleznete informace, jak bude probíhat výuka od 17.1.

Vážení rodiče,

přinášíme Vám informace o tom, jak bude probíhat výuka v následujícím týdnu, tj. od 17. 1.

Žáci budou od tohoto týdne testováni antigenními testy pouze jednou týdně, a to každé pondělí (v případě nepřítomnosti v den, kdy přijde žák do školy). Testování se týká všech žáků, bez ohledu na to, zda jsou očkovaní či spadají do ochranné lhůty po prodělání nemoci. Test provedený ve škole lze nahradit RT-PCR testem (ne starším než 72 hod.) či RAT antigenním testem (ne starším než 24 hod.) provedeným poskytovatelem zdravotních služeb s negativním výsledkem.

Žáci, kteří byli v průběhu 2 dnů před provedením testu v jedné třídě, oddělení nebo skupině se školou pozitivně testovaným žákem, pouze v tento den se budou následně prokazovat negativním testem provedeným každý den před vyučováním až do výsledku konfirmačního RT-PCR testu (tzv. režim „test to stay“). Tito žáci také dodržují tzv. režimová opatření, která se uplatňují na žáky, kteří se nepodrobili testování (roušky, homogenita, bez TV a zpěvu). Dítě s pozitivním výsledkem testu nebo s příznaky koronaviru nebude k výuce připuštěno.

I nadále budeme dodržovat homogenitu tříd:

• žáci1.-2. ročníku a žáci 3-5. ročníku budou vyučováni zvlášť,
  • ve třídě rozestupy mezi lavicemi dle ročníků,
  • nesetkávání se tříd při přestávkách a obědech,
  • rozestupy mezi třídami i v rámci školní družiny,
  • žáci po karanténě budou po celý týden nosit ve výuce nejlépe respirátory, popř. roušky (doporučení MZ ČR), které si budou moci sundat pouze při svačině.

Děkuji za pochopení a jsem s pozdravem, ředitelka školy.

Datum vložení: 15. 1. 2022 22:27
Datum poslední aktualizace: 15. 1. 2022 22:28

skoro jasno 14 °C 0 °C
sobota 27. 4. jasno 17/5 °C
pondělí 29. 4. slabý déšť 20/10 °C

Sníh dubnový hnojí, březnový tráví.

Slepice kváčí, kohouti pějí, sedláčkové hrách a oves sejí.

Svátek má Oto

• Světový den duševního vlastnictví